OBCHŮDEK PRAHA: Osobní odběr opět možný, omluvte prosím nepohodlí kvůli finišující rekonstrukci přilehlých prostor. Více info nahoře pod odkazem PRODEJNA. || ODESÍLÁNÍ BALÍČKŮ probíhá beze změn. Využijte k osobnímu odběru třeba některou z poboček Zásilkovny! :)

Scio | Emušáci: Ferda a jeho mouchy

Kód: SCIO-FERDA
Značka: Scio
1 150 Kč 1 045 Kč bez DPH
Skladem (> 5 ks)

Pracujte s emoční inteligencí dětí již od mala - porozumíte emocím a naučíte se s nimi žít a pracovat. || Věk 4+

Detailní informace

Detailní popis produktu

- 1. díl -

Emušáci jsou hračky na rozvoj emoční inteligence. První z Emušáků je Ferda!

Balení Emušáka obsahuje:

  • knihu pohádek s návodem pro rodiče, aktivitami a doporučeními - 1 ks
  • plyšovou hračku, která představuje hlavního hrdinu pohádek - 1 ks
  • sadu plyšových much znázorňujících emoce - 8 ks
  • praktickou mucholapku, na kterou mouchy připevníte - 1 ks

Práce s knížkou je velmi jednoduchá, veškeré podklady k aktivitám a hrám naleznete přímo u každé pohádky.

S dítětem si můžete číst pohádky podle nálady a podle toho, jakou emoci chcete dítěti přiblížit nebo podle toho, s jakým problémem se dítě aktuálně potýká. Pohádky si můžete pouze přečíst, když je nálada, můžete si o nich povídat.
 
Pokud máte více času, po okrajích každé stránky, jsou pro vás připraveny otázky a náměty, o čem si s dítětem dál povídat. Jednak můžete řešit pocity, které prožívá Ferda, pomáhá to dítěti více se otevřít a rodič pozná, co prožívá a co ho trápí.
 
Pro děti a rodiče, kteří si rádi aktivně hrají, jsou v knize připraveny aktivity, hraní rolí, scénky, ve kterých si nacvičí zvládání konkrétních emocí v bezpečném prostředí. 
Plyšovou hračku, která je zároveň hlavním hrdinou pohádek, můžete využít při hraní scének nebo klasicky jako milého mazlíčka.
 
Plyšové mouchy znázorňující jednotlivé pocity, dítě si na ně může sáhnout a tak se s pocity lépe ztotožní. Je možné vkládat je žabákovi do pusy, hrát s nimi scénky nebo klidně muší války. Mouchy můžete používat i v běžném životě - dítě si může vzít s sebou mouchu, která mu pomůže zvládnout nějakou situaci, nebo se může stát signálem toho, co dítě právě prožívá. Protože pro mnoho dětí je sdělení přes hračku mnohem jednodušší a může se vyjádřit beze slov.
 
Kniha i vzdělávací hračka vznikla ve spolupráci pedagogů, dětských psychologů a rodičů s dětmi.
 

Vybíráme z referencí

Již jsou to téměř dva roky, co jsme začali pracovat s knihou Ferda a jeho mouchy, která přibližuje svět rozmanitých pocitů v bezpečném prostředí pohádkových příběhů. S mouchami Důvěra, Hněv, Žárlivost, Smutek, Radost apod. prožíváme různé pocity. Můžeme o tom klidně mluvit, aniž bychom se museli stydět. V příbězích se vyskytují plyšáci, a to je nám dětem bližší, takže si ani neuvědomujeme, že vlastně mluvíme o světě lidí. 

A co na to samotní žáci 3.C?

  • Martin K.: „Mě hrozně baví, jak čteme Ferdu. A moc mě ještě baví, jak jsme hádali, co asi Ferda udělá. A moc mě baví ty mouchy.“
  • Mia P.: „Mně se líbilo, že jsme zažili dobrodružství. Nebo také jak jsme se uměli vcítit, jak tomu druhému je. A že jsme se poučili.“
  • Vašík S.: „Mně se líbí, že jeden žák může držet Ferdu. Líbí se mi, že si povídáme, jestli jsme něco takového zažili.“
  • Martinka B.: „Mně se to strašně líbí, je to smutné i radostné, je to fajn. Jsou tam otázky. Čteme to od první třídy, je to hezké.“
  • Michal B.: „Na Ferdovi se mi líbí, že tam se musíme zamyslet a hádat. Vyjadřuje pocity a kamarádství.“

Paní učitelka Lenka Lindová a žáci 3.C, ZŠ Jindřicha Matiegky Mělník

Knížka Ferda a jeho mouchy je na naší škole už dva roky, pracují s ní třídy na prvním stupni, zejména 1.-3. ročník. Jelikož měla knížka úspěch u dětí i učitelů, zakoupili jsme do školy ještě její pokračování Ferda v tom zase lítá. Příběhy o Ferdovi pomáhají dětem s pochopením a vyjádřením jejich pocitů, děti se učí, jak zvládnout nejrůznější situace, které jim život přináší, jak se skamarádit, omluvit se, přiznat chybu apod. Kolektivní práce s touto knížkou navíc podporuje zdravý třídní kolektiv, ve kterém se žáci cítí dobře.

Valerie Felcman, školní psycholožka

Emušáci u blogerů a v médiích

Ferda a jeho mouchy, Madamme Coquette

Recenze: Ferda a jeho mouchy, Supermatka

Děti a emoce | Ferda a jeho mouchy, MK life

Pohádkové knížky ke klidnému spaní, prosimspinkej.cz

Testováno na VD: Emušáci, vasedeti.cz

Recenze: Ferda a jeho moucha, Matky na palubu

Hry na rozvoj měkkých dovedností od Scio, mamou-stylove.cz

Když s dětmi cloumají emoce, predskolaci.cz

Pohádky jinak. Emušáci pomáhají k rozvoji emocí dětí, novinky.cz

Rozhovor se Sylvií Jančiovou, realizátorkou projektu Emušáci

Doplňkové parametry

Kategorie: Knihy
Záruka: 2 roky
Co rozvíjí: Komunikace, Emoce
Věk: 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Společnost Scio se zaměřuje v oblasti her a hraček na vývoj vzdělávacích zábavných produktů, které jsou určeny jak pro nejmenší, tak i pro starší děti a pomáhají s naučením se různých návyků, které jsou pro život důležité. Hlavní důraz nyní klade na vývoj hraček pro podporu emoční inteligence, které se ve společnosti stále věnuje pouze malá pozornost. K tomuto účelu vznikly sady hraček s knihou Emušáci.