Balíčky odesíláme pravidelně, a to minimálně 3x týdně. | MÁME NOVOU PRODEJNU! Navštivte nás ve Fulneku na náměstí. | DOVOLENÁ: 13.-17.6. máme v obchůdku zavřeno, balíky odesíláme jako obvykle.

Scio | Emušáci: Pája a bleší cirkus (3. díl)

Kód: SCIO-PAJA
Nejprodávanější Naše fotky
Značka: Scio
1 150 Kč 1 150 Kč bez DPH
Skladem (>3 ks)
Možnosti doručení

Co se děje, když do rodiny přijde bráška nebo sestřička. V knize opičku Páju provází blešky představující typické pocity v období narození sourozence. || Od 3 let

Detailní informace

Detailní popis produktu

Emušáci jsou hračky na rozvoj emoční inteligence a mezilidských vztahů. Další z Emušáků je Pája!

Samostatný třetí díl pohádek o Emušácích vypráví příběh opičky Páji, která se nedávno stala starší sestřičkou brášky Františka. Příchod nového člena rodiny všechno mění. Někdy je to paráda, Pája s Františkem si pomáhají i lumpačí a dobře se při tom oba baví. A jindy stačí drobnost, Páju přepadne jedna z blešek – Strašpytlík, Příšerka, Nevšímalka nebo Parťák – a to se pak dějí věci.

Stáhněte si zdarma: EMUŠÁCI 3 - UKÁZKOVÁ POHÁDKA! :)

>>> SROVNÁNÍ - Potřebujeme Ferdu nebo Páju? <<<

Balení Emušáka obsahuje:

  • velkou plyšovou opičku Páju - 1 ks
  • malého plyšového usínáčka Františka - 1 ks
  • knihu pohádek s návodem pro rodiče, aktivitami a doporučeními - 1 ks
  • pytel plný blech – modrá, zelená, bílá a černá blecha + látkový pytlík

Práce s knížkou je velmi jednoduchá, veškeré podklady k aktivitám a hrám naleznete přímo u každé pohádky.

S dítětem si můžete číst pohádky podle nálady a podle toho, jakou situaci chcete dítěti přiblížit nebo podle toho, s jakým problémem se dítě aktuálně potýká. Pohádky si můžete pouze přečíst, když je nálada, můžete si o nich povídat.
 
Pokud máte více času, po okrajích každé stránky, jsou pro vás připraveny otázky a náměty, o čem si s dítětem dál povídat. Jednak můžete řešit pocity, které prožívá Pája, pomáhá to dítěti více se otevřít a rodič pozná, co prožívá a co ho trápí.
 
Pro děti a rodiče, kteří si rádi aktivně hrají, jsou v knize připraveny aktivity, hraní rolí, scénky, ve kterých si nacvičí zvládání konkrétních situací v bezpečném prostředí. 
 
Plyšové hračky, které jsou zároveň hlavními hrdiny pohádek, můžete využít při hraní scének nebo klasicky jako milé mazlíčky.
 
Plyšové blešky:
 

Nevšímalka

Bílou blešku Nevšímalku snadno přehlédnete, a to ji právě nejvíce mrzí. Objeví se, když třeba maminka nemá čas a vy byste si s ní chtěli hrát. Pak se dokáže i docela nazlobit a vztekat se. Kdyby i na vás skočila, pohlaďte ji, vyslechněte a řekněte jí, že ji máte rádi a maminka si určitě za chviličku najde čas na hraní.

Příšerka

Blecha Příšeka je v Emušákově taková malá zlobivka. Je občas na ostatní trošku zlá a našeptává dětem nepěkné věci, je i expertkou na vymýšlení lumpáren. Když na děti skočí, začnou se často vztekat a křičet. Když na vás skočí, je nejlepší ji oslovit a setřást z kožíšku.

Strašpytlík

Zelená bleška Strašpytlík má ze všeho trochu strach. Může ji vylekat i trocha křiku nebo když se něco děje jinak než obvykle. Někdy se bojí zbytečně, ale občas ji strach upozorní na něco nebezpečného a vše nakonec dobře dopadne. Je důležité ji vyslechnout, ale ne vždy jsou její rady dobré.

Parťák

Když na vás skočí modrá bleška Parťák, je o zábavu postaráno. Je s ní spousta legrace a vždy má dobrou náladu. Dětem ráda pomáhá a stará se o menší a slabší. Parťák je opravdový kamarád, kterého si přeje mít v kožíšku každý emušák. Nechte si ho skočit za ouško i vy.
 
 

RECENZE

"Příběhy čteme postupně, aby je Beky dokázala zpracovat, takže většinou dáme jeden, pak nad ním trochu debatujeme. Blešky už využíváme i v běžném životě, například když se Beky začne s Natálkou dělat legrácky, tak si smějeme, že na ně skočila bleška Parťák. Nebo když se pro něco vzteká, tak naopak voláme, ať jde pryč bleška Příšerka. Příběh jde tedy snadno aplikovat i na každodenní situace. Celý koncept i provedení se mi opravdu moc líbí, protože knížka není jen o pohádce, ale má také odborný přesah. Pokud očekáváte sourozence, tuhle knihu mohu jen doporučit, protože vám může v mnohém pomoci." Klára, Mámin koutek

"Struktura knihy mi přijde opravdu vychytaná a strašně informačně hodnotná. Ani náhodou to není kniha jen pro děti, řekla bych, že úplně stejnou měrou jako dětem je určena i dospělákům."  Jana, Blog Zrzky

"Jsem si jista, že takhle zpracovaná kniha tady chyběla! (...) Kniha rozhodně podněcuje k rozhovoru s dětmi a přináší inspiraci pro nový, ne vždy úplně jednoduchý začátek vícedětné rodiny. Líbí se mi, že nezapomíná na různé podoby rodiny." 3dmamablog

"K nám Pája přišla v pravý čas. Máme doma tříletého syna a 2 měsíční dceru, takže jsou pro nás situace z knihy velmi aktuální. Knihu máme stále po ruce a přiznám se, že i já jsem se přistihla, že ji otevírám a hledám podnět k řešení nějaké aktuální situace." Lucie, Tvoříme pro děti

"Výborně se mi s Vali pracuje formou hry, protože se tak v každém příběhu vžije do role opičky Páji a díky citlivým otázkám (...) dokážu i já rozklíčovat, jaký na to má názor a jak by se v dané situaci zachovala." Vendula, Bejbyblog

Doplňkové parametry

Kategorie: Knížky pro děti
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 1.5 kg
Co rozvíjí: Komunikace a řeč, Emoce
Věk: 3, 4, 5, 6, 7
5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
JH Avatar autora | 9.9.2021
Celý koncept se mi líbí, ale syn je docela z toho příběhu ve stresu. Např. když maminka jela do porodnice. Synovi jsou 3 roky a přesně jsme v tom čase kdy pojedeme do porodnice. Tak mi přišlo, ze ho to vic rozhodilo, než jak si o tom spolu povídáme. Uvidime…..
5
M Avatar autora | 22.5.2021
Dárek pro neteř udělal velkou radost, tak jsem spokojený. Děkuji paní z obchodu za užitečné rady, myslím, že jsme se skvěle trefili.. M.
5
S Avatar autora | 18.3.2021
Skvělé téma, které jsem u nás ještě neviděla tak dobře zpracované. V knížce jsou pohádky zaměřené na sourozence a rady a úkoly, se kterými společně přicházíme na to, jak se náš syn (3,5 roku) cítí a učíme se spolu vycházet a mluvit. Je dost divoký a trochu jsme se vztahu s miminkem báli, ale pohádky ho přiměli se často zamyslet a i sám je večer vyžaduje a povídáme si. Plyšáky navíc zbožňuje. Moc doporučuji a těším se, kam se dále posuneme. :))

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost Scio se zaměřuje v oblasti her a hraček na vývoj vzdělávacích zábavných produktů, které jsou určeny jak pro nejmenší, tak i pro starší děti a pomáhají s naučením se různých návyků, které jsou pro život důležité. Hlavní důraz nyní klade na vývoj hraček pro podporu emoční inteligence, které se ve společnosti stále věnuje pouze malá pozornost. K tomuto účelu vznikly sady hraček s knihou Emušáci.