Balíčky odesíláme pravidelně, a to minimálně 3x týdně. | MÁME NOVOU PRODEJNU! Navštivte nás ve Fulneku na náměstí. | DOVOLENÁ: 13.-17.6. máme v obchůdku zavřeno, balíky odesíláme jako obvykle.

Piatnik | Toscana

Kód: 6495
Akce Poslední kusy
Značka: Piatnik
129 Kč –14 %
Piatnik | Toscana
129 Kč –14 % 110 Kč 91 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)
Možnosti doručení

Cílem hry je umístit své destičky na herní plán tak, aby na konci hry utvořily co největší souvislou plochu. || Od 8 let

Detailní informace

Detailní popis produktu

Střechy a dlážděná náměstí středověkých toskánských měst jsou základem této taktické kombinační hry. Přiložením destičky ovlivníš i skóre soupeře. Kdo postaví největší souvislou plochu?

Krásy barev Toskánska inspirovaly tuto hru. Herní plán má barvu toskánské krajiny - první hráč hraje s barvou střech toskánských paláců, druhý s barvou dlážděných prostranství.

Hra obsahuje 1 herní plán, 16 destiček „střech“, 16 destiček „dláždění“, 4 náhradní destičky, 30 červených sčítacích kamenů, 2 "veto" kameny

Logická hra pro 2 hráče od 8 let.

PRAVIDLA

Cílem hry je umístit své destičky na herní plán tak, aby na konci hry utvořily co největší souvislou plochu vlastní barvy („střech“ resp. „dláždění“).

Destičky mají dvakrát čtyři políčka: hnědá pro "střechy" a šedá pro "dláždění". Destičky „střech“ mají vždy 6 hnědých a 2 šedá políčka, destičky „dláždění“ pak 6 šedých a 2 hnědá. To znamená, že každé přiložení destičky ovlivní nejen rozlohu vlastní barvy, ale zároveň i soupeřovy.

Průběh hry

Hráči roztřídí destičky podle převažující barvy, každý pak svoje zamíchá a postaví je před sebe do komínku barvami navrch. Začíná hráč stavějící dlážděná prostranství. Přiložené destičky nesmějí přesahovat přes okraj herního plánu. Hráč, který je na řadě, umístí svou vrchní destičku na herní plán. Položí vždy jen jednu, pak je na řadě soupeř. První destička musí být umístěna do středu herního plánu, další se umisťují tak, aby se přikládaná destička dotýkala alespoň 1 políčkem vlastní barvyalespoň jedné destičky už položené. „Dotýkat se“ znamená sousedit stranou políčka, nikoli rohem. Pokud hráč nemůže přiložit svoji destičku podle pravidel, hraje jeho soupeř.

Odmítnutí - V průběhu hry má každý hráč jednou „právo veta“: když hráč vidí, že jeho soupeř má navrchu destičku, kterou by mohl poškodit hráčovu souvislou plochu, předá mu svůj "veto" kámen. Soupeř horní destičku položí až dospod své hromádky a použije následující.

Konec hry

Hra končí, když ani jeden hráč nemůže přiložit svoji destičku podle pravidel. Pak se hra vyhodnotí: napřed položí hráč, který stavěl střechy, červené sčítací kameny na ty destičky, které tvoří největší souvislou „střechu“ a spočítá je. Pak položí druhý hráč sčítací kameny na destičky největšího souvislého „dláždění“ a také je sečte. Vyhrává ten, kdo měl více červených sčítacích kamenů - tedy bodů. Jeho souvislá plocha byla totiž větší než plocha soupeře. Hra skončila a hráč, který stavěl dlážděná prostranství, sčítá své destičky: získal 22 bodů. Každá destička se započítává jen jednou, i když se dotýká na dvou různých místech (např. destičky 4 a 7). Destička B se sice dotýká destičky 13 a 6, ale nepatří k největšímu souvislému "dláždění", a tudíž se nezapočítává.

Pozor: hráči mají většinou více propojených ploch své barvy. Započítává se ale vždy jen ta největší z nich. Aby bylo sčítání destiček přehlednější, pokládají se na sčítané destičky červené sčítací kameny. Vyhrává hráč, který vytvořil větší souvislou plochu.

Toscana se hraje na dvě kola - hráči mají jednou „střechy“, jednou „dláždění“. Kolo vyhrává ten, kdo měl větší souvislou plochu své „barvy“. Pokud každý z hráčů vyhrál jedno kolo, vyhrává ten, kdo nasbíral v obou kolech více bodů.  

Doplňkové parametry

Kategorie: Logické hry
Hmotnost: 0.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Vídeňská továrna na výrobu hracích karet byla založena v roce 1824 jako malá dílna, kde se ručně malovaly karty. V současnosti patří firmě Piatnik v Rakousku vedoucí postavení na trhu s hracími kartami a společenskými hrami, které se díky dobrým nápadům zaměstnanců firmy staly velmi úspěšnou a žádanou komoditou.

Do dnešních dnů jsou ve vedení společnosti výhradně potomci Ferdinanda Piatnika („prvního“). Společnost Piatnik Praha s.r.o. vede přímo pan Ferdinand G. Piatnik („čtvrtý“), který je od roku 1984 jednatelem vídeňské firmy. Opět se tedy potomek zakladatele firmy snaží společně se svými českými spolupracovníky o udržení tradice a dobré výsledky. Firma Piatnik se také pravidelně angažuje v různých akcích, pořádaných pro děti a mládež (například Mistrovství ČR ve hře Activity, podporuje centra pro účelné trávení volného času, stejně jako dětské domovy či nemocnice (aktivní účast v projektu Radost dětem na podporu onkologicky nemocných dětí).