Milí zákazníci, ve dnech 27.-30.6. není možné z provozních důvodů objednávat. V červenci (před)objednávání opět spustíme a balíčky začneme odesílat opět pravidelně od 11.7. Děkujeme za pochopení a přejeme krásné a hravé prázdniny!

Jak zabavit školáky v karanténě, když už ani hračky nepomáhají? I.

Vymýšlet celodenní program na 7 dní v týdnu je nad síly většiny z nás. Proto přinášíme několik tipů, které by vám to mohly usnadnit.

Jak se doma učit?

  • Mnohé školy pro děti připravují materiály na doma - Vaše škola Vás bude zřejmě informovat o způsobu předávání. Pokud Vaše dítko není zvyklé se doma učit, což platí zejména pro nižší stupeň, věnujte se mu alespoň zpočátku a pomozte sestavit program dne a vytipovat hlavní body programu, systém učení.
  • Čas můžete strávit i samostudiem (vlastním či s dítětem). Internet poskytuje kvalitní materiály ze všech možných oblastí lidského zájmu. Z nejznámějších vybíráme např. Khanovu školu nově i s aplikací, jejíž databáze je plná naučných interaktivních videí, Scio nyní zpřístupnilo stovky online úloh k procvičování matiky a češtiny a spoustu dalších užitečných odkazů najdete v tomto článku.

Jak si připravit jídlo?

  • Neodhánějte děti z kuchyně - přizvěte je a dejte jim úkol adekvátní věku. Mohou Vám připravit pracovní plochu či suroviny (omýt, rozdělit, nakrájet). Mrkněte i na dětské kuchařky, které se hodí mít v zásobě! (tato a tahle)
  • Podívejte se na zoubek tomu, odkud suroviny pro vaření máte. Založte si malou zahrádku klidně jen na parapetu, o kterou se děti mohou starat. Nasejte řeřichu či pažitku, nebo se inspirujte v knize.

Jak a kdy se bavit o nemocech?

  • Nezatajujte skutečnost dítěti žádné věkové kategorie - pouze informace přizpůsobte jeho chápání.
  • Nemoc je přirozenou součástí života. Někdy se tělo zkrátka unaví a onemocní - zmocní se jej vir či bakterie a člověk pak musí odpočívat, aby se proti těmto malým protivníkům jeho buňky ubránily (skvělý je na toto téma krásný seriál Byl jednou jeden život, jistě také znáte :)). Pomozte si názornými ukázkami, ideální jsou knihy o bacilech, lidském těle (i ty "nechutnější") i nemocnicích, s emocemi vám pomůže oblíbený Emušák.

Jak si odpočinout?

  • Vyrazte na krátkou procházku s proprietami, vymyslete zajímavé úkoly - nechte děti sbírat první zvědavý hmyz či přírodniny (dóza, lupa, hmyzí hotel) a objevovat svět kolem sebe (tu i tady). 
  • Netrestejte se za to, že někdy prostě sami chcete vypnout a usadit dítě k televizi s pohádkou. Hlavně aby byl chvíli klid! Zajímavý obsah najdete vcelku spolehlivě na placených stanicích Netflix a HBO, s trochou hledání i na Youtube či na běžných televizních kanálech.
  • Zkuste zajímavé mobilní aplikace, ať už naučného charakteru, nebo dítěti poskytněte na smluvenou dobu volnost v oblíbené hře.

Přejeme Vám hodně sil!

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení