Milí zákazníci, ve dnech 27.-30.6. není možné z provozních důvodů objednávat. V červenci (před)objednávání opět spustíme a balíčky začneme odesílat opět pravidelně od 11.7. Děkujeme za pochopení a přejeme krásné a hravé prázdniny!

Jak s dětmi probírat ožehavá témata | TĚHOTENSTVÍ, ROZDÍLY POHLAVÍ, SEX

Hurá, jaro - a spousta ošemetných otázek k tomu! Vznik nového života, kouzlo či dokonce zázrak zrození - taje, které člověka lákaly objevovat odjakživa. I malé děti si všímají, že život kolem nich bují, oni i jejich kamarádi rostou, rodí se děti i zvířátka a rozkvétají rostliny. Nyní na jaře je příroda v rozpuku obzvláště patrná.

Mámino těhotenství a příchod nového sourozence je jedna z největších událostí v rodině. I když se snažíte "jiný stav" před dítkem skrývat, brzy pozná, že se něco děje. Nenechávejte dítko dlouho v nejistotě a o některé radosti i strasti se s ním podělte. Takovými malými krůčky budujete důvěru a bezpečné prostředí, což je základním kamenem pro vaši budoucí komunikaci obzvláště v kritických letech - v pubertě či při těžkostech, které občas život přinese.

Užitečným pomocníkem pro komunikaci s dětmi v souvislosti s příchodem sourozence a prvními léty sžívání se je sada Pája a bleší cirkus. Nezapomeňte si s dětmi popovídat i o tom, co se děje v mámině bříšku, když v něm roste miminko.

 

Možná právě při debatách o těhotenství a miminku narazíte i na otázky zdraví, lidské anatomie či sexu. Necítíte-li se v tématu úplně silní v kramflecích, seberte odvahu, nějakou knížku či učební pomůcku a dovolte dítku dále objevovat.

 

A při procházkách nezapomeňte koukat kolem sebe na přírodu, jak se probouzí. Pozorujte žabky v rybníce od nakladení vajíček přes pulce až po dospělou žábu, povídejte si o metamorfóze a porovnejte vývoj takové žabky s nějakým savcem. Porovnávejte vaše okolí mezi ročními obdobími, co se mění a jak se projevuje, že se příroda na jaře probouzí - vidíte rašící trávu, pupeny a květy, broučky, mouchy a včely? Na chvíli se zastavte a zaposlouchejte se - slyšíte zpěv ptáků a pípání jejich mláďat?

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení