Milí zákazníci, ve dnech 27.-30.6. není možné z provozních důvodů objednávat. V červenci (před)objednávání opět spustíme a balíčky začneme odesílat opět pravidelně od 11.7. Děkujeme za pochopení a přejeme krásné a hravé prázdniny!

Hry, tvoření i bádání zdarma - zabavte děti doma II.

Spousta šikovných tvořivých duší i firem připravuje pro vás a vaše děti aktivity, hry i tvoření zdarma ke stažení. Dobře víme, jak složité je vymýšlet těm našim akčním potvůrkám stále něco nového, proto s radostí sdílíme odkazy od našich milých partnerů i dalších tvořivců, které by mohly zpestřit i vaše dny doma, a to nejen v karanténě. 

Tvoření na doma

Malé nakladatelství Poketo nyní vydává každý týden tvoření ke stažení ZDE, sledovat je můžete na Facebooku a jejich povedené kapesní knihy, didaktické pomůcky a hry naleznete nově také u nás!

Značku Pipasik již od nás znáte - ale možná nevíte, že na jejich stránkách najdete již pořádnou hromadu zábavného materiálu ke stažení. Pexesa, dokreslování, vystřihovánky i doplňky ke kreativním sešitům s krásnými ilustracemi - a to vše opět zcela zdarma.

Česká ilustrátorka Vendula Hegerová má na svém eshopu krom množství zajímavého zboží s oblíbenými kresbami také pracovní listy. Napsala nám: "Sama hledám doma cestu, jak dítě zabavit a něco jej i naučit, proto jsem se dala do tvoření pracovních listů, aby rodičům pomohly. Roušky šít neumím, ale kreslit snad ano. :-)" Tak určitě!

Tématické "korona"-omalovánky připravily třeba nakladatelství Meander či Kukando (o boji s drakem Koronem nebo o rouškách pro všechny a spoustu dalších).

Milovníky hromadné dopravy a autobusů jistě potěšíte vystřihovánkami od PID. To bude chtít velké depo. :)

Hry a hlavolamy "Print and Play"

Společnost Albi přinesla se svou řadou vzdělávacích her a pomůcek s názvem Kvído svěží vítr na českou scénu. Ke stále rozrůstající se nabídce nyní přidali i aktivity ke stažení zdarma, které zachovávají ducha této vzdělávací řady pro děti a přináší i nové možnosti hry. Kromě aktivit z řady Kvído připravilo Albi ke stažení také demoverze šestice herTipni si!, Gobbit, Yogi, Mozkovna, Únikovka, Detektivní únikovka. 

Spoustu skvělých her uvolnilo ke stažení a tisku také Asmodee! Stahujte a zahrajte si oblíbený Dixit, Dobble, Unlock, Cortex a mnohé další!

Blackfire zpřístupnil na svých stránkách volnou verzi připravované hry Match5 a speciální pravidla karanténních (výbušných) koťátek pro hraní s kamarády online (je nutné vlastnit hru Výbušná koťátka).

Vyzkoušejte si detektivní hru Kronika zločinu českou verzi (vydal Mindok) prvního případu si můžete stáhnout a zahrát zdarma (s aplikací v telefonu).

Udržte virus bezpečně zavřený ve speciální edici hry Bandido od Helvetiq (do češtiny lokalizoval Hras).

V hlavní roli KOSTKY: Zahrajte si Kostkové říše (Rolling Realms) Jameyho Stegmaiera - potřebovat budete jen 2 klasické hrací kostky, tužku a pro každého vytištěný list (v češtině díky Deskoherní inkvizici). Když už jsme u těch kostek, zkuste také hru pro 3 hrací kostky, tužku a vytištěný list od českých tvůrců z Time Slug Studia - připravte rakety a bojujte proti mimozemšťanům ve hře Bossin Space.

Videa

Zajímavá videa, u kterých děti vydrží a zároveň se něčemu přiučí, vydává Česká televize (přes 3000 vzdělávacích videí!), perfektní videa již léta vychází na Khanově škole, Scio začalo v karanténě (nejen) pro své scioškoláky streamovat, záznamy najdete zde, na stránkách pak naleznete i hromadu tipů, úkolů a aktivit ke stažení za vámi zvolenou cenu.

(Audio)knihy pro děti i dospělé

Máte už nad hlavu čtení pohádek? Vypomozte si audioknihami - krásný příběh Medvěd Wrr - Po přečtení zavřít! je nyní také k dispozici online (a karetní hru seženete u nás). Nezapomeňte ani na čas pro sebe - s knihou Svoboda učení od Petera Graye spojíte taktéž příjemné s užitečným. K dispozici je u nás na eshopu nebo ji vydavatelství nyní uvolnilo v elektronické podobě zdarma

Příroda a experimenty

A můžete-li vyrazit na čerstvý vzduch, neváhejte - s sebou si vezměte zábavné úlohy a poznávejte svět. Sledujte Praktika na dálku od Přf UK nebo aktuality z městské přírody Příroda na devítce.

Kroužky a zájmové aktivity chybí nejen dětem, ale i lektorům - a od lektorů pro děti vzniká a rozšiřuje se nový portál s tipy na volný čas, které autoři plánují nadále doplňovat a poskytnout i "po karanténě"! --> MÍT KAM JÍT.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení