Balíčky odesíláme pravidelně, a to minimálně 3x týdně. | MÁME NOVOU PRODEJNU! Navštivte nás ve Fulneku na náměstí.

Poketo | Samolepky z Poketo abecedy

Kód: POK023
Česká hračka
Značka: Poketo
65 Kč 54 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)
Možnosti doručení

Samolepky k obrázkové abecedě nabízejí nepřeberné kreativní možnosti. || Od 2 let

Detailní informace

Detailní popis produktu

Které dítě nepodléhá kouzlu samolepek! Poketo nabízí sadu samolepek s jednoduchými obrázky, které se vztahují k abecedě. Celkem 34 samolepících obrázků odpovídá 34 písmenům české abecedy: Autobus, Buben, Cirkus, Čepice, Dort atd. Samolepky vycházejí z dalších produktů Poketo abecedy (jako je plakát nebo vzdělávací kartičky). Děti mohou samolepky využít samostatně podle své kreativity – například si chlebem či jablkem polepit krabičku na svačinu nebo na notový sešit nalepit flétnu. Zároveň mohou skvěle posloužit jako doplněk k učení abecedy.

Hodí se pro malé děti zhruba od dvou let, které si díky nalepování samolepek trénují jemnou motoriku, i pro předškoláky, u kterých samolepky lze využít pro trénování abecedy. Děti si z obrázků mohou vytvořit třeba vlastní plakát abecedy do dětského pokoje.

Jak využít samolepky pro učení abecedy?

  • Nechte dítě nejprve prozkoumat oba archy se samolepkami a odhalit co nejvíce počátečních písmen (v češtině neobvyklým písmenům Ň, Q, W, Y odpovídají jména Ňuf, Quido, Wendy a Yetti)
  • Nabídněte dítěti, zda má chuť vytvořit ze samolepek svou vlastní abecedu: na velký list papíru si nalepí obrázek a vedle něj připíše odpovídající písmeno. Může jít nejprve o tvar velkého tiskacího písmene. Pokaždé, když se naučí nové písmeno nebo nový tvar písmene, připíše ho s patřičnou hrdostí  k obrázku. Taková abeceda je pro dítě jednak vizuálním dokladem jeho znalostí a zároveň motivací prozkoumávat nová slova a písmena.
  • Využijte samolepky jako doplněk pro sadu karet "Dokresli si abecedu", která spočívá v 34 černobílých kartách, potištěných pouze tvary písmen. Dítě si ke každému písmenu může nalepit odpovídající symbol a dokreslit třeba okolí, nebo přikreslit další předměty a lidi související s daným písmenem. A jako autobus: dítě si dokreslí silnici, zastávku s čekajícími lidmi atd., anebo přikreslí aktovku, akvárium, auto, Afriku, anděla. Opět se z toho může stát projekt na delší čas.

Věk

2+

Obsah balení

  • 2 archy o velikosti A5 se 34 samolepkami

Vyrobeno v ČR

Doplňkové parametry

Kategorie: Modely a didaktické pomůcky
Hmotnost: 0.02 kg
Co rozvíjí: Kreativita a tvořivost, Motorika a zručnost, Znalost
Věk: 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Poketo - to jsou kapesní knížečky pro děti, jednoduché hry s českou abecedou a vyjmenovanými slovy či omalovánky. "V Poketu ve všem, co děláme, usilujeme o jednoduchost, estetičnost, ekologičnost, zábavu a kreativitu v učení." říká trojice autorek Martina, Pavla a Adéla.

Miniknížky s tématy, které jsou dětem blízké, vezmete kamkoliv s sebou - do batůžku na cestu vlakem, k lékaři, do auta. Autorkám tento formát na českém trhu chyběl, proto se rozhodly vytvořit pro své děti vlastní knihy s originálními příběhy a autorskými kresbami. Díky zvoleným tématům doprovází knížečky děti od prvních slov až po první čtení.

Následovala školní docházka a s ní i nová otázka: Jak zpestřit a ulehčit učení české abecedy? Tak vzniklo pexeso, domino a sady kartiček i k vlastnímu vybarvení. Na tvorbě jednoduché ťapačky pro rozvoj slovní zásoby - Písmenožrouta - se pak podílely i děti autorek.

Ve třetí třídě se kamenem úrazu stávají vyjmenovaná slova. Jak se má někdo něco učit, když polovině výrazů nerozumí? Od toho tu jsou ilustrovaná vyjmenovaná slova! Pro rozvoj fantazie a soustředění nabízí Poketo sady k vlastnímu tvoření a deskové hry.