Milí zákazníci, ve dnech 27.-30.6. není možné z provozních důvodů objednávat. V červenci (před)objednávání opět spustíme a balíčky začneme odesílat opět pravidelně od 11.7. Děkujeme za pochopení a přejeme krásné a hravé prázdniny!

RECENZE: Sardinky – blesková rybičková karetní hra

Když se řekne sardinky, jistě se spoustě z nás vybaví rybičková pomazánka. Když se ale u nás doma řekne Sardinky, hned v tom vidíme naši oblíbenou karetní hru a věřím, že si i vás dokáže získat. Já jí říkám „hra pro unavené rodiče“, protože je velmi jednoduchá a svižná, a přesto dokáže plnohodnotně zabavit.

2021-06 recenze sardinky djeco-1-mini

Tato karetní hra je určená hráčům od pěti let, ale s malou pomocí ji mohou zvládnout i mladší děti. (Náš 4 letý Viky si neumí ohlídat dobírání karet, ale princip hry chápe již velmi dobře a často vyhrává.) V krabičce najdete dva druhy karet – velké karty, na kterých je vyobrazená konzerva se sardinkami, a malé karty, na kterých jsou jednotlivé sardinky. Každá rybka má na sobě různé oblečení. Na začátku hry si hráči rozdají 5 malých karet a následně se vždy otočí jedna velká karta s konzervou. Hráči mají 10 vteřin na to, aby si zapamatovali, jaké ryby jsou v plechovce. Poté se karta otočí zpátky a hráči ze svých malých karet musí vybrat, které sardinky se objevily v konzervě. Hra končí ve chvíli, kdy dojdou konzervy. Vyhrává ten, kdo má na konci hry nasbíraných nejvíc sardinek.

2021-06 recenze sardinky djeco-3-mini 2021-06 recenze sardinky djeco-mini 2021-06 recenze sardinky djeco-2-mini

Možnosti hry

Ač se Sardinky  mohou zdát příliš jednoduché a prvních pár kol hry to tak i člověku může připadat, později už uvidíte rybičky úplně všude a nebudete si jistí, která byla právě v tomto kole. Hra se dá ztížit také tak, že uberete čas na prohlížení konzervy. Přiznám se, že nejhoršího pamatováka mám u nás doma já, osobně bych věkové doporučení na krabičce obrátila na 99-5, protože navrch u nás mají rozhodně ty nejmladší mozky. :)

2021-06 recenze sardinky djeco-4-mini

Plusy a mínusy

+ Hru mohou zvládnout i mladší děti.
+ Hra procvičuje krátkodobou paměť a trénuje soustředění.
+ Karty se vejdou do pevné a skladné krabičky - nezabere moc místa a zabaví na cestách.

-  Dospělí mohou za dětmi v reakcích trochu zaostávat. :)

Pokud ještě tápete, jakou hru vzít s sebou na dovolenou, Sardinky mohou být ta správna volba. Určitě se rády podívají k moři, ale nepohrdnou ani táborákem. A jak je o nich známo, dokáží se namáčknout úplně všude!

recenze-sardinky-djeco-baner

Text a foto: Anežka – Matkynapalubu

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení