Odesíláme balíčky do všech koutů ČR i SR, a to pravidelně v pondělí, středu a čtvrtek od 8:30. Využijte dopravu kurýrem zdarma až domů nebo výhodou cenu dopravy na pobočky Zásilkovny a Balíkovny. Více info níže "Cena dopravy".

PRAVIDLA: Hmatej a najdi! - kyblíček plný her a zábavy

Kyblíčkové hry od Vilac jste si oblíbili na první dobrou. Nejznámější a po zásluze nejoblíbenější (parádní jsou ale všechny) je HMATEJ A NAJDI, kyblíček až po okraj nacpaný krásnými dřevěnými figurkami a jejich kartonovými kopiemi, se kterými zahrajete hned několik společenských her. 

pr-hmatej a najdi-kyblicek-mini

Děti mohou spojovat stejně díly a pojmenovávat je, dělit dle barev i typu, použít s dalšími figurkami k vybudování vlastního světa... Ale hlavně si s nimi zahrají první opravdové dětské hry: hmatové pexeso, loto i Černého Petra. Unikátní je také věková dostupnost - s kyblíkem se vyřadí děti již od dvou let. Je tak (i naším) častým dárkem ke 2. narozeninám, se kterým vždy oslníte!

Hra obsahuje kyblíček s látkovým sáčkem, 21 dřevěných dílků a 20 kartonových kartiček. 

Seznámení pro nejmenší

Prohlédněte si všechny dílky s dítětem a popište si je. Prozkoumejte je nejen očima, ale také hmatem. Poté vložte libovolné množství dřevěných dílků do kyblíčku a zkuste poznat jen podle hmatu, co zrovna držíte. Můžete si dopomoci kartonovými kartičkami. Nebo rozložte všechny dílky i kartičky a přiřaďte všechny správně k sobě. Nezapomeňte předměty pojmenovat.

Hmatové pexeso

Vhoďte do pytlíčku vybrané nebo všechny dílky a podle toho vyberte a otočte lícem dolů kartičky. Hráč na řadě si vylosuje kartičku a podle ní se snaží v pytlíčku nahmatat odpovídající předmět. Pokud se trefí, může hrát dále, pokud ne, kartička se otočí a jede další hráč. Pro menší děti doporučujeme vybírat jen menší množství dílků s výraznými rozdíly tvarů.

pr-hmatej a najdi-kyblicek-1-mini pr-hmatej a najdi-kyblicek-2-mini 

Hmatové bingo

Každý hráč si vybere 4 kartonové kartičky a složí z nich kruhovou hrací plochu. Jeden hráč vylosuje předmět a kdo jej najde na své hrací ploše, přiřadí si jej k sobě. Hráč, který zaplní všechny čtyři dílky, vykřikne Bingo! a vyhrává.

„Černý Petr“

Hrajte jako pexeso. Kdo však omylem vytáhne Bombu, prohrává hru!

Další tipy

  • Třiďte předměty podle určitých vlastností – barvy, typu, zaměření…
  • Počítejte předměty
  • Vylosujte několik předmětů a vytvořte jednoduchý příběh, ve kterém se všechny objeví.
  • Vylosujte předmět a vymyslete větu, která jej bude obsahovat. Střídejte se v tazích a vytvořte společně příběh tak, že vždy každý vylosuje jeden předmět a musí jej do příběhu v jedné větě zakomponovat.
  • Vezměte kyblíček na procházku a přiřazujte předměty k opravdovým objektům, které venku najdete.

Když se mne zákazníci zeptají na pecku pro dvouleté dítě, Hmatej a najdi! je mou zaručenou první volbou. A zatím ještě nikdy nezklamalo. Jde o funkční, krásný a udržitelný dárek k druhým narozeninám, k Vánocům či prostě jen tak pro radost.

Hmatej a najdi! na e-shopu

Foto: Markéta M. Pravdová

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení