Balíčky odesíláme pravidelně, a to minimálně 3x týdně. | MÁME NOVOU PRODEJNU! Navštivte nás ve Fulneku na náměstí.

Poketo | Hra Písmenožrout

Kód: POK002
Česká hračka
Značka: Poketo
90 Kč 74 Kč bez DPH
Skladem (>3 ks)
Možnosti doručení

Jednoduchá hra na procvičování české abecedy, slovní zásoby i pro logopedická cvičení. || Od 5 let

Detailní informace

Detailní popis produktu

Písmenožrout je jednoduchá hra na procvičování české abecedy. Vydejte se poznávat písmenka, ale dávejte si přitom pozor na písmenožrouty! Hra je vhodná zejména pro prvňáky a předškoláky. Počet hráčů není omezen. Kromě herního plánu k ní potřebujete ještě kostku a figurky (nebo jiné malé různobarevné předměty) podle počtu hráčů.

Hra má několik možných variant podle stupně pokročilosti. Můžete hrát i tak, že mladší sourozenec postupuje jako v základní hře a ten starší jako ve verzi pro pokročilé. Hra je vhodná i pro logopedická cvičení.

Varianty hry

Písmenožrout obecný - základní varianta pro začátečníky

Start je na modrém políčku, cíl na růžovém. Každý/á hráč/ka se posouvá o tolik políček, kolik hodil/a. Tam řekne slovo začínající písmenkem, na kterém stojí. Pokud vstoupí na tlamu písmenožrouta, musí se vrátit o čtyři políčka zpět. Pokud vstoupí na to pole, od kterého vede zkratka, může jít dál kratší cestou. Kdo došel do cíle, vyhrává.

Písmenožrout psavý

V této variantě se zároveň cvičí i psaní a je předstupněm ke hře Scrabble. Hraje se jako základní hra. Navíc si hráči píší na papír všechna písmena, na která během hry stoupli. Na závěr vytvoří ze svých písmen co nejdelší slovo.

Písmenožrout bezbranný

Tato varianta umožňuje chránit se před písmenožroutem a je určena spíše zkušeným písmenkářům/řkám. Ten, kdo vstoupí na políčko písmenožrouta, se nemusí vracet, pokud řekne větu o pěti slovech, kde všechna slova začínají na písmeno uvedené hned za písmenožroutem.

Písmenožrout zkušený

Rozšiřujte ještě více slovní zásobu novými směry. Přidejte do hry další kostku. Každý hráč/ka hází vždy dvěmi kostkami (případně jednou kostkou dvakrát): jedna určuje počet políček a ta druhá oblast, z jaké dané slovo má být. Tyto oblasti si sami předem vymyslete, podle svých potřeb. Například můžete mít: 1 pro zvířata, 2 pro město, 3 pro profese, 4 pro lidské tělo, 5 pro vesmír a 6 pro slovesa. Pokud tedy někdo vstoupí na políčko s písmenem „Ch“ a na druhé kostce padla dvojka, může říct třeba „Chodník“. Pokud hráč/ka nedokáže takové slovo vymyslet (například na písmeno X), jedno kolo vynechá anebo vytvoří větu s minimálně pěti slovy, která všechna začínají na následující písmeno na herním plánu.

Tuto variantu lze kombinovat s písmenožroutem psavým tak, že si všechna svá slova zapisujete a na závěr z nich vytvoříte co nejdelší smysluplnou větu.

Větožrout

Hraje se jako základní hra, ale nevymýšlíte jen slova, nýbrž věty. Každou větu přitom tvoří minimálně tři slova, která začínají na dané písmeno.

Hráči a čas

Věk: 5+

Počet hráčů: 2+

Doba hry: 10+ min

Potřebujete

  • šestistěnná kostka a figurky (nejsou součástí balení)

Obsah balení

  • papírový plán A3
  • návod

Dodáváme s návodem v obálce A4.

Doplňkové parametry

Kategorie: Slova a vyprávění
Hmotnost: 0.2 kg
Co rozvíjí: Soustředění, Znalost, Komunikace a řeč
Věk: 5, 6, 7, 8

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Poketo - to jsou kapesní knížečky pro děti, jednoduché hry s českou abecedou a vyjmenovanými slovy či omalovánky. "V Poketu ve všem, co děláme, usilujeme o jednoduchost, estetičnost, ekologičnost, zábavu a kreativitu v učení." říká trojice autorek Martina, Pavla a Adéla.

Miniknížky s tématy, které jsou dětem blízké, vezmete kamkoliv s sebou - do batůžku na cestu vlakem, k lékaři, do auta. Autorkám tento formát na českém trhu chyběl, proto se rozhodly vytvořit pro své děti vlastní knihy s originálními příběhy a autorskými kresbami. Díky zvoleným tématům doprovází knížečky děti od prvních slov až po první čtení.

Následovala školní docházka a s ní i nová otázka: Jak zpestřit a ulehčit učení české abecedy? Tak vzniklo pexeso, domino a sady kartiček i k vlastnímu vybarvení. Na tvorbě jednoduché ťapačky pro rozvoj slovní zásoby - Písmenožrouta - se pak podílely i děti autorek.

Ve třetí třídě se kamenem úrazu stávají vyjmenovaná slova. Jak se má někdo něco učit, když polovině výrazů nerozumí? Od toho tu jsou ilustrovaná vyjmenovaná slova! Pro rozvoj fantazie a soustředění nabízí Poketo sady k vlastnímu tvoření a deskové hry.