Balíčky odesíláme pravidelně, a to minimálně 3x týdně. | MÁME NOVOU PRODEJNU! Navštivte nás ve Fulneku na náměstí.

HABA | Společenská hra Plác! 3x4 - malá násobilka

Kód: 4538
799 Kč 660 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)
Možnosti doručení

Zábavná naučná hra pro děti podporuje zdokonalení se v malé násobilce. Společenská hra na rozvoj postřehu, rychlosti a koncentrace. || Od 8 let

Detailní informace

Detailní popis produktu

Naučná hra pro děti podporuje zdokonalení se v malé násobilce. Společenská hra 3 x 4 = Pác! HABA na rozvoj postřehu, rychlosti a koncentrace pro děti od 8 let. Cílem hry je rychle a správně vypočítat příklad a získat jako první osm dřevěných mušek. Vidíš mouchu se správným číslem na zádech - bum bác! - plácni ji plácačkou jako první. Hra rozvíjí: malou násobilku (matematika, počty), koncentraci, rychlost a postřeh.

Obsah balení

6 mucholapek, 42 karet s mouchami, 5 karet s květinami, 45 dřevěných mušek a 2 hrací kostky

Hráči a čas

Věk: 8+

Počet hráčů: 2 až 6

Doba hry: 10-20 min

Další parametry

Rozměry: 34,2 x 34,2 x 6,7 cm

 

Pravidla hry

Ve hře se hraje se dvěma druhy karet:

 • Karta s květy - pět karet s květy zobrazuje po obou stranách barevné čísla od 1 do 10. Toto číslo ukazuje, jakým číslem se bude násobit.
 • Karta s muškami - na přední straně každé mušky je číslo. Toto číslo je výsledek možného násobku, který je vidět na zadní straně mouchy. Různé barvy násobků odpovídají barvám květů, což slouží pro kontrolu.

Před začátkem hry si vyberte jedno číslo od 1 do 10 a květ s tímto číslem položte příslušnou stranou nahoru doprostřed stolu. Pak vyberte deset mušek
ukazujících na jejich zadní straně násobky stejné barvy, jako je barva vaší kytičky. Umístěte tyto mušky obrázkem nahoru, kolem květu. Každý hráč si
vezme jednu Mucholapku. Připravte si dřevěné mušky a červenou hrací kostku.

Hru zahajuje hráč, který ví nejlépe bzučet jako moucha, pokud se neumíte dohodnout, začíná hru nejmladší hráč, který hodí kostkou.

 • Vynásobte číslo, které se objevilo na kostce, s číslem na květince, kterou jste si vybrali ještě před začátkem hry a hledejte mušku se správným výsledkem.
 • Kdo ji spatří, rychle po ní udeří plácačkou.
 • Pokud si někdo z hráčů myslí, že to nebyla správná muška, pokračuje v pátrání.

Pozor!

 • Každý hráč může udeřit svou plácačkou v každém kole pouze jednou. Pokud již plácl nějakou mušku, musí Mucholapku položit.
 • Když mají všichni hráči položeny své mucholapky na mušku nebo si myslí, že správná muška už byla nalezena, hráči zkontrolují výsledky.

Kontrola

 • Otočte mušku, na které byla položena mucholapka a podívejte se na násobky na druhé straně. Hledejte takovou mušku, která ukazuje čísla,
  které padly na kostce a barvu kytičky uprostřed stolu. Toto je muška se správným výsledkem.
 • Hráč, který plácl tu správnou mušku jako první, dostává za odměnu malou dřevěnou mušku.
 • Pokud žádný z hráčů netrefil správnou mušku, nikdo dřevěnou mušku nedostane.

Po rozdání odměn jsou všechny mušky zase obrácené lícem nahoru a hráči si vezmou zpět své mucholapky. Nyní začíná kolo další hráč ve směru
hodinových ručiček, který hodí kostkou.

Způsob hry pro pokročilé: Hraje se stejně jako při základní hře, ale na stole hráči rozloží všech 42 karet, kytičky odloží do krabice a připraví obě hrací kostky. Hází se oběma kostkami najednou a čísla, která padnou, se vynásobí. Kdo přijme tuto výzvu a stane se géniem násobilky?

Závěr hry: Hra končí, jakmile některý z hráčů nasbírá osm dřevěných mušek a stává se pánem násobilky!

Doplňkové parametry

Kategorie: Hry na postřeh a šikovnost
Hmotnost: 1.2 kg
Co rozvíjí: Znalost, Postřeh
Věk: 8, 9, 10, 11, 12 a více

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: