Balíčky odesíláme pravidelně, a to minimálně 3x týdně. | MÁME NOVOU PRODEJNU! Navštivte nás ve Fulneku na náměstí.

Efko | Hlasovátko - vzdělávací pomůcka

Kód: 28098
90 Kč 74 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
16.7.2024
Možnosti doručení

Didaktická pomůcka pro formativní hodnocení dětí. Žáci prostřednictvím Hlasovátka rychle zareagují na zadanou otázku a učitel okamžitě získává zpětnou vazbu. Možné použít už ve školce. || Od 5 let

Detailní informace

Detailní popis produktu

Didaktická pomůcka pro formativní hodnocení dětí. Žáci prostřednictvím Hlasovátka rychle zareagují na zadanou otázku a učitel okamžitě získává zpětnou vazbu. Navrženo ve spolupráci s českými pedagogy. Vhodné nejen pro výuku na 1. stupni ZŠ. Vyrobeno v ČR.

Formativní hodnocení dětí rychle a zábavně!

Seznamte se s novou didaktickou pomůckou určenou nejen pro žáky prvního stupně ZŠ. Hlasovátko jsme navrhli ve spolupráci se speciálními pedagogy.

Hlasovátko je pomůcka určená k rychlému a přesnému zodpovězení otázky, kterou učitel žákům položil. Děti jednoduše otočí kolečkem na odpověď, o které si myslí, že je správná, a ukážou ji učiteli. Jelikož jsou všechny odpovědi barevně rozlišeny, pedagog snadno zjistí, kdo jak odpověděl. Získá tak jedním pohledem přehled o znalostech celé třídy.
Hlasovátko obsahuje několik kotoučů s různými odpověďmi, tudíž ho lze využít mnoha způsoby. Kotouč s I/Y nebo Í/Ý je vhodný do hodin češtiny, kotouč s čísly do matematiky, kotouč se smajlíky zase využijí učitelé předškolních dětí, které ještě neumí číst, nebo učitelé cizích (anglického jazyka) jazyků trénují-li se žáky například vazbu I like/I do not like (mám/nemám rád).
Hlasovátko oživí hodiny a zaroveň pomáhá dětem rozvíjet nejenom (kritické) myšlení, ale také postřeh, kreativitu a jemnou motoriku.

Pomůcka je primárně určena pro žáky prvního stupně základních škol, ale je využitelná i pro předškolní vzdělávání nebo druhý stupeň ZŠ, družiny, aktivní práci rodičů s dětmi a podobně. Jde o novinku, která by měla aktivizovat děti/žáky a měla by být oživujícím prvkem v hodině.
Metodiku k hlasovátkům zpracovali: Ing. Jitka Zelená a Mgr. Miloš Novotný.

Vývoj Hlasovátka jsme nechtěli uspěchat. Bylo testováno různými pedagogy v různých třídách a v mnoha situacích. Těší nás, s jak kladnou odezvou se připravovaný produkt setkal. Jeho kouzlo tkví zejména v jednoduchosti použití. Hlasovátka také pomáhají s překonáním jazykové bariéry.

Složení didaktické pomůcky a její zaměření
Tato výuková pomůcka, která podporuje jemnou motoriku, kreativitu a myšlení, se skládá ze tří barevných oboustranných kotoučů s různými variantami odpovědí na jednoduché otázky. V základní sestavě je dále podkladové nosné kolečko, 2 krycí kolečka s výřezem a obloukovým výstupkem, usnadňujícím manipulaci při otáčení. Pro zkompletování hlasovátka jsou přibaleny spojovací komponenty: jeden umělohmotný šroub s matičkou a dvěma podložkami.

Metodika
Využití hlasovátka je velmi jednoduché. Okamžitě poskytne zpětnou vazbu na zadanou otázku. Pro rychlé a správné využití hlasovátka doporučujeme předchozí přípravu pedagoga, pokud bude potřebovat vytěžit v krátkém čase z reflexí co nejvíce.

Doporučujeme např. pro krátkou evaluaci na konci hodiny - pedagog má připravenou sadu 3-5 otázek a může jednoduše a rychle získat zpětnou vazbu, jak žáci pochopili výklad, téma, jak by ohodnotili pedagoga, sami sebe (autoevaluace), spolužáka apod. Pro lepší viditelnost i na větší vzdálenosti jsou písmena, čísla či obrázky barevně odlišeny. Pro rychlé zaznamenání četností odpovědí pedagogům doporučujeme, aby si připravili jednoduchou tabulku pro zápis. Poté si pedagog může v klidu vyhodnotit svoji hodinu, vytvořit si následnou evaluaci své hodiny. Možnosti využití hlasovátka jsou prakticky neomezené – záleží na každém, jak jeho potenciál využije.
V mateřských školách a u dětí, které ještě neumí číst nebo neznají dané znaky doporučujeme použít kolečko se symboly smajlíků.

Modelová situace
1. Učitel: vymyslí otázky, příklady
2. Žák: vybere vhodné kolečko s motivem a sestaví hlasovátko
3. Učitel: zadá otázku a zaznamená odpověď

Využívání hlasovátek jako doplňkových pomůcek výuky má široký potenciál, záleží jen na kreativitě a hranicích, které jim nastavíte, ať už jste pedagog nebo žák, role si můžete měnit.

Doplňkové parametry

Kategorie: Modely a didaktické pomůcky
Hmotnost: 0.02 kg
Co rozvíjí: Kreativita a tvořivost, Motorika a zručnost, Soustředění
Materiál: karton (papír), plast
Rozměry: 17 x 12,8 x 5,5 cm
Věk: 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 a více

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Firma Efko je tradičním českým výrobcem kvalitních hraček, výroba probíhá v Novém Veselí a Poličce. Sortiment Efka je zaměřen zejména na mladší děti, ale nezapomínají ani na další věkové skupiny. Mezi produkty nalezneme edukační sady karet se zpěvem a říkankami, Pexetrio, pexesa a puzzle pro nejmenší, hry na profese i první hry pro předškolní děti, na kterých se naučí ctít pravidla a strategicky myslet. Firma také "vzkřísila" tradičního Igráčka.