Učíme se hrou II – vzdělávací hry

4. září 2016

Způsoby učení, které při hrách využijete nejvíce, jsou u menších dětí nápodoba a vtiskávání, u starších pak častěji přivykání, operativní podmiňování a pokus-omyl. Avšak všechny typy učení nás v různých situacích provázejí celý život, přičemž klasické podmiňování si ani neuvědomíme.

Hry podporující učení

Takřka veškeré společenské hry působí na principu vtiskávání. Tyto hry vnímáme především zrakem a ukládáme si jejich vizuální obraz. Pro učení je pak ideální kombinace se zvukovým projevem a motorickým úkonem, např. když se učíme číst, vidíme tvar písmenka, který obtáhneme a nebo rovnou několikrát sami napíšeme, vidíme předmět, který tímto písmenkem začíná, a ještě si písmenko nahlas přeříkáme.

Vybrali jsme poměrně širokou škálu her z naší nabídky a rozdělili je podle toho, do kterého školního předmětu nižšího stupně ZŠ nejvíce zasahují. Způsoby, jakými hry rozvíjejí určité vlastnosti, se různí. Je proto velkou výhodou, když dobře znáte zvyky svého dítěte, víte, co jej baví a co na něj platí a s čím naopak neuspějete, ač je to sebezábavnější. Když budete znát své dítě, nestane se vám tak snadno, abyste s výběrem té správně hry šlápli vedle.

MATEMATIKA

Učíme se početní operace

Výsledek obrázku pro supermatematik pexik

Logické hry pro jednoho

Výsledek obrázku pro myší království

Deskové hry, v kterých počítáme

Výsledek obrázku pro splendor hra

Paměť a počty

Výsledek obrázku pro v kostce matematika

Hrajeme si s prostorem

Výsledek obrázku pro igeo-H

Programování a logika

Výsledek obrázku pro albi robot


ČESKÝ JAZYK

Učíme se číst a psát

Magnetická abeceda

Fantazie a slovní zásoba

Gramatika

 

PRVOUKA, PŘÍRODOVĚDA, VLASTIVĚDA

Zvířata

Experimenty a poznávání přírody

Země a vlast

Dějiny a další

Nejvzácnější však na každé hře je interakce k rodičem. Tak hodně štěstí a radosti ze společných chvil Vám i Vašim dětem!

Čtěte také: Učíme se hrou I – přirozené učení vs. škola

loading
x