Piatnik | Myšky

Kód: 7686
Akce
Značka: Piatnik
199 Kč –15 %
Piatnik | Myšky
199 Kč –15 % 169 Kč 140 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)
Piatnik | Myšky

Detailní informace

Detailní popis produktu

Myší rodina objevila obrovské zásoby sýra. Ale pozor! Kočka není daleko a číhá! To znamená být hodně rychlý!

Hra obsahuje: herní plán 4 velké myšky s různými barvami na spodní straně 4 kousky sýrů v různých barvách 4 držátka na kousky sýrů v různých barvách 1 barevnou kostku 1 kostku se sýrem a kočkou etikety na kostky pravidla hry Poznámka: před úplně první hrou je třeba kostky polepit etiketami a kousky sýrů dát do držátek stejné barvy.

RECENZE

PRAVIDLA

Příprava hry:

Herní plán polož doprostřed stolu a vyber čtyři z pěti sýrových bochníků na herním plánu, na které posadíš myšky. Jeden bochník zůstane volný. Každý hráč si vybere jeden kousek sýra a postaví ho na startovní pole před červenou čárou. Nejmladší hráč začíná. Hraje se po směru hodinových ručiček.

Průběh hry:

Jsi-li na řadě, hoď oběma kostkami tak, aby na ně všichni hráči dobře viděli. Když Ti padne kočka, snaží se všichni hráči současně chytit jednu z myší! Hodíš-li sýr, vybíráš myš sám.

  • Sýr a jedna barva Vezmi jednu myš a podívej se, jakou barvu má na zadečku. Barvu ukaž taky spoluhráčům. Pak postav myš na jiné místo. To znamená na pátý bochník sýra - ten, na kterém předtím žádná myška neseděla. Pokud barva na zadečku myšky souhlasí s barvou, kterou jsi hodil, můžeš se svým kouskem sýra postoupit o jedno políčko. Pokud nesouhlasí, zůstaneš stát se svým sýrem na stejném políčku. Pak je na řadě další hráč.
  • Sýr a dvě barvy Můžeš vzít dvě myšky a podívat se, jakou barvu mají na zadečku. Zase ukážeš barvy svým spoluhráčům a postavíš myšky na jiné místo.

Za každou barvu, která souhlasí s barvou na kostce, můžeš se svým kouskem sýra postoupit o jedno políčko. Nesouhlasí-li ani jedna, zůstáváš stát na stejném políčku. Na řadě je další hráč.

  • Kočka a jedna barva Všichni hráči současně se pokusí najít myšku, která má stejnou barvu na zadečku jako barva, kterou jsi hodil. Hráč, který nejrychleji našel tu správnou myš, postupuje se svým kouskem sýra o dvě políčka dopředu. Pak hází kostkami další hráč.
  • Kočka a dvě barvy Všichni hráči současně se pokusí najít myšky, které mají stejnou barvu na zadečku jako barvy, které jsi hodil. Hráči, se správnými myškami, mohou se svými kousky sýra postoupit o dvě políčka dopředu. Na řadě je další hráč.

Poznámka: pokaždé, když vezmeš myšku z herního plánu, změní své místo. To znamená, že ji posadíš na předtím volný sýrový bochník (pokud vezmeš 2 myšky z herního plánu, tak ji pak vždy posadíš na jiné místo, než na kterém seděla předtím). Musíš dávat dobrý pozor, aby sis zapamatoval, která myš s jakou barvou na zadečku sedí na jakém bochníku!

Konec hry:

Hra končí, když některý hráč dopraví svůj kousek sýra do myší díry. Tento hráč vyhrává.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Vídeňská továrna na výrobu hracích karet byla založena v roce 1824 jako malá dílna, kde se ručně malovaly karty. V současnosti patří firmě Piatnik v Rakousku vedoucí postavení na trhu s hracími kartami a společenskými hrami, které se díky dobrým nápadům zaměstnanců firmy staly velmi úspěšnou a žádanou komoditou.

Do dnešních dnů jsou ve vedení společnosti výhradně potomci Ferdinanda Piatnika („prvního“). Společnost Piatnik Praha s.r.o. vede přímo pan Ferdinand G. Piatnik („čtvrtý“), který je od roku 1984 jednatelem vídeňské firmy. Opět se tedy potomek zakladatele firmy snaží společně se svými českými spolupracovníky o udržení tradice a dobré výsledky. Firma Piatnik se také pravidelně angažuje v různých akcích, pořádaných pro děti a mládež (například Mistrovství ČR ve hře Activity, podporuje centra pro účelné trávení volného času, stejně jako dětské domovy či nemocnice (aktivní účast v projektu Radost dětem na podporu onkologicky nemocných dětí).