Piatnik | Alhambra Karetní hra

Kód: 6821
Značka: Piatnik
299 Kč 247 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)
Piatnik | Alhambra Karetní hra

Detailní informace

Detailní popis produktu

Granada roku 1378. Na úpatí hor Sierra Nevada v jižním Španělsku začíná jeden z nejúžasnějších a nejzajímavějších projektů středověkého Španělska: stavba palácového komplexu Alhambra.

Vyzkoušejte si také tento španělský div postavit. Hra má jednoduchá pravidla a zajímavý děj.

Je pouze na vaší zkušenosti, jakou formu bude Alhambra mít:

  • V každém kole se musíte rozhodnout: vezmete si peníze, abyste mohli později nakoupit vhodnou část paláce – například Altán nebo Komnaty?
  • Nebo si pořídíte jednu z dostupných částí paláce a rozšíříte tak svou Alhambru? Nakupujte opatrně, protože drobné se nevrací. Platíte-li však přesně, získáte navíc další herní kolo.
  • Během bodovacích kol získáváte vítězné body za postavené budovy, ale musíte jich mít více než vaši soupeři. To ovšem není jediný způsob jak získat body. Čím delší máte postavenou zeď kolem města a čím více je vaše Alhambra chráněna, tím více bodů získáte.

Společenská hra pro 2 - 6 hráčů od 8 let.

Délka hry: 45 - 60 min .  

Hra Alhambra obsahuje: 60 stavebních a startovních dlaždiček, 110 karet, 6 sčítacích a rezervních desek, 12 hracích špalíků, 1 stavební trh, 1 bodovací deska pravidla  

RECENZE

Pozor, jde o samostatnou hru nenavazujíci na deskovou hru Alhambra. Naopak je její mírně snazší, avšak adekvátní kapesnější variantou. Karetní Alhambru není možné kombinovat s žádným rozšířením.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Vídeňská továrna na výrobu hracích karet byla založena v roce 1824 jako malá dílna, kde se ručně malovaly karty. V současnosti patří firmě Piatnik v Rakousku vedoucí postavení na trhu s hracími kartami a společenskými hrami, které se díky dobrým nápadům zaměstnanců firmy staly velmi úspěšnou a žádanou komoditou.

Do dnešních dnů jsou ve vedení společnosti výhradně potomci Ferdinanda Piatnika („prvního“). Společnost Piatnik Praha s.r.o. vede přímo pan Ferdinand G. Piatnik („čtvrtý“), který je od roku 1984 jednatelem vídeňské firmy. Opět se tedy potomek zakladatele firmy snaží společně se svými českými spolupracovníky o udržení tradice a dobré výsledky. Firma Piatnik se také pravidelně angažuje v různých akcích, pořádaných pro děti a mládež (například Mistrovství ČR ve hře Activity, podporuje centra pro účelné trávení volného času, stejně jako dětské domovy či nemocnice (aktivní účast v projektu Radost dětem na podporu onkologicky nemocných dětí).