Odesíláme balíčky do všech koutů ČR i SR. Využijte dopravu kurýrem zdarma až domů nebo výhodnou cenu dopravy na pobočky Balíkovny a Zásilkovny. Více info níže "Doprava a platba".

Djeco | Karetní hra Animazoo

Kód: DJ05188
345 Kč 285 Kč bez DPH
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…
karty

Detailní informace

Detailní popis produktu

Strategická karetní hra pro děti o to, kdo sestaví nejúžasnější ZOO. Hráči si vybírají zvířátka, starají se o ně a krmí je. Balení obsahuje celkem 55 karet a jedna hra trvá cca 15 minut.

Pravidla a recenze

PRAVIDLA - níže

Hráči a čas

Věk: 6+

Počet hráčů: 2-4

Doba hry: 15 min

Obsah balení

  • 55 karet - 30 karet potravy, 20 karet zvířat, 5 bonusových karet

Další parametry

Rozměry balení: 15,5 x 12 x 3 cm

Materiál: papír

 

Příprava hry

Získejte co nejvíce hvězdiček za zvířata a bonusové karty. Zamíchejte karty potravy a rozdejte každému hráči 3 tyto karty, další 3 karty potravy rozložte doprostřed stolu obrázkem nahoru a do jedné řady - budou představovat trh. Zbytek karet položte v balíčku obrázkem dolů - půjde o dobírací balíček s potravou. Zamíchejte karty se zvířaty. Položte 3 z nich obrázkem nahoru před řadu karet s potravou – půjde o zónu odchytuZbytek karet položte v balíčku obrázkem dolů – půjde o dobírací balíček se zvířatyBonusové karty odložte obrázkem nahoru mimo oblast karet potravy a zvířat.

Průběh hry

Hráč, který je na řadě, se rozhodne vzít si a) 2 karty potravy nebo b) 1 kartu zvířete. Vybere-li si 2 karty potravy, může si tyto 2 karty vzít z trhu a/nebo z dobíracího balíčku s kartami potravy. Na konci svého tahu doplní z dobíracího balíčku karty do trhu tak, aby na něm byly vždy 3 karty. Vezme-li si 1 kartu zvířete: aby si hráč mohl vzít kartu zvířete, musí již mít v ruce dostatečný počet karet s potravou pro toto zvíře (např. želvu můžete takto „odchytit“, pokud máte v ruce 3 karty s potravou pro všežravce). Hráč tyto karty potravy odloží a vezme si kartu zvířete. Jakmile hráč získá kartu zvířete, položí ji před sebe do své ZOO. Na závěr svého tahu doplní jednu kartu zvířete do zóny odchytu z dobíracího balíčku karet se zvířaty.

Pozn. 1: Na závěr svého tahu nesmí mít hráč v ruce více než 5 karet. Má-li jich víc, musí odhodit karty potravy tak, aby měl max. 5 karet.

Pozn. 2: Jakmile je dobírací balíček s kartami potravy vyčerpaný, pečlivě zamíchejte odložené karty potravy a vytvořte z nich nový dobírací balíček.

Bonus za prvenství: Na závěr svého tahu může hráč získat bonusovou kartu, pokud:

  • jako první získal do své zoo alespoň jedno zvíře od každého druhu (savci – ptáci – plazi)

  • jako první získal alespoň jedno zvíře od každého typu potravy (všežravec – masožravec – býložravec)

  • jako první získal alespoň jedno zvíře z každého z 5 světadílů.

Konec hry: Po vyčerpání balíčku se zvířaty hráči ještě dohrávají, pokud jim to karty umožňují. Poté se přidělí
2 bonusové karty:

  • za největší počet zvířat jednoho druhu (savci – ptáci – plazi)

  • za největší počet zvířat jednoho stravovacího režimu (masožravci, všežravci a býložravci)

Pozn. 3: V situaci, kdy má více hráčů stejný nejvyšší počet zvířat, získávají bonus 5 hvězdiček všichni tito hráči).

Pozn. 4: Nemá-li hráč ve své zoo zastoupena zvířata ze všech 5 světadílů, odečtou se z jeho závěrečného skóre
3 hvězdičky.

Vyhrává ten hráč, který na svých bonusových kartách získal nejvíce hvězdiček.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Francouzskou značku Djeco nesou originální didaktické hračky, krásné kreativní sady a nápadité hry. Výrobky výrazně převyšují kvalitu a estetickou úroveň hraček jiných výrobců. Firma spolupracuje s mnoha výtvarníky, což jí dává punc originality, který jinde těžko najdete.

U zrodu firmy stála v padesátých letech 20. století Véronique Michel-Dalès, která v tehdejší nabídce nenalezla pro své děti to, co by si představovala - hračky zábavné a zároveň pozitivně rozvíjející. První hry vytvořila sama a po úspěchu vybudovala firmu. Značka sklízela další úspěchy a ocenění, prošla si i lety stagnace, ale od 90. let opět vzkvétá pod rukama syna paní Véronique a nabízí stále nové kreativní hry a vytvarné sady, hračky s neotřelými motivy a kvalitním zpracování. 

Hračky firmy Djeco se nyní prodávají po celém světě a užívají si jich děti i u protinožců. Originalita těchto hraček zajišťuje jejich obrovskou atraktivitu jak mezi dětmi, tak (možná převážně :)) u jejich rodičů. Naší nabídku stále doplňujeme o novinky, ty, co nás nejvíce přesvědčí, že jsou jak hračkami, tak i vzdělávačkami.