Balíčky odesíláme pravidelně, a to minimálně 3x týdně. | MÁME NOVOU PRODEJNU! Navštivte nás ve Fulneku na náměstí.

Alexander | Tvary, barvy, paměť

Kód: A0457
283 Kč 234 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Zapamatujte si zadání na kartě a poté podle paměti navlékejte dílky na šňůrku. || Věk 4+/6+

Detailní informace

Detailní popis produktu

Skládej žetony různých tvarů a barev podle vzorové karty. Zapoj postřeh a paměť. Záleží na každém detailu a rychlosti abys zvítězil! Obsahuje 2 zajímavé varianty hry (od 4 a od 6 let).

Během manipulace s tvary a vyhodnocování výsledků se děti seznamují a opakují názvy základních geometrických tvarů a barviček. Na 55 kartách najdete různě poskládané vzory tvořené z tvarů, které odpovídají tvarům plastových žetonů. Každý hráč obdrží velkou bílou kartu se "slepou" mřížkou, do které bude umísťovat plastové barevné žetony. Po chvilkovém prohlédnutí karty musí hráči z žetonů složit vzor na svojí velkou kartu tak, jak si ho zapamatovali. První kdo složí správně barevné žetony podle vzoru, získává "vítěznou" kartu.

Ve druhé verzi hry musí její účastníci co nejrychleji navlékat žetony na svůj provázek. Jejich barva, tvar a počet se musí shodovat s kartou, kterou si hráč na krátkou chvilku prohlédl. Tentokrát nezáleží na jejich pořadí a umístění, ale pouze na správném celkové počtu barevných žetonů. Tato druhá varianta je vhodná také pro menší děti.

Oceněná jako "SPRÁVNÁ HRAČKA 2017".  Učí barvy a tvary, rozvíjí paměť, postřeh a koncentraci.

Rozvoj a tipy

Při hře se s dětmi skvěle zabaví celá rodina. Má pozitivní vliv na zlepšení orientace a vnímání tvarů a různých barev, cvičí prostorovou paměť a orientaci, zlepšuje jemnou motoriku prstíků díky navlékání tvarů na provázky. Trénuje soustředění, postřeh. Hru je možné přizpůsobit věku a schopnostem dětí a je vhodná i pro seniory s poruchami orientace.

Hráči a čas

Věk: 4+/6+

Hráči: 2-4

Doba hry: 15 min

Obsah balení

  • žetony různých barev a tvarů 36 ks
  • karty se vzory 55 ks
  • provázky 4 ks
  • slepé karty s mřížkou 4 ks
  • český a slovenský návod ke hře

Další parametry

Rozměry balení: 19 x 19 x 5 cm

Materiál: karton, plast

Doplňkové parametry

Kategorie: Hry na postřeh a šikovnost
Hmotnost: 0.4 kg
Co rozvíjí: Paměť, Motorika a zručnost
Věk: 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 a více
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Firma Alexander již 30 let vyvíjí a vyrábí zejména vzdělávací hry pro předškolní a mladší školní děti rozvíjející logické myšlení, všeobecné znalosti a dovednosti; poměrně široce se zabývá matematickou a čtenářskou gramotností. Jejich produkce patří mezi levnější na trhu, má však nesporný vzdělávací potenciál a nachází využití nejen v domácnostech, ale i ve školách a logopedických poradnách. Kromě vzdělávacích her pro děti najdeme v produkci firmy Alexander také tituly pro dospělé, konkrétně hry se slovy či znalostmi, a nejnověji také stavebnice.