Balíčky odesíláme pravidelně, a to minimálně 3x týdně. | MÁME NOVOU PRODEJNU! Navštivte nás ve Fulneku na náměstí.

Pexi | Hatla Matla

Kód: PX0008
Akce Poslední kusy
Značka: Alexander
425 Kč –53 %
PX0008 HatlaMatla 3D box 800x578 100dpi
425 Kč –53 % 199 Kč 164 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Desková párty hra, při které se dorozumíváte hatlamatilkou. || Věk 12+

Detailní informace

Detailní popis produktu

Společenská komunikační párty hra pro 3 až 6 hráčů od 12 let.

Jak to říci hatla-matilkou? Odhal správný předmět na základě jednoduchých indicií. Sázej na úspěšnost a získávej kladné vítězné body. Jednoduchá pravidla - hrajete za chvilku. Hra je výborná pro vyzkoušení a trénink komunikačních schopností a umění improvizace. Je neocenitelná při bourání bariér mezi lidmi i národy, a nezbytná pro každého, kdo se chce dobře pobavit.

Jednoduchá pravidla hry se vejdou na jeden list A4, díky kterým se můžete pustit do hry v roli cestovatele nebo domorodce během chvíle.

O hře

Pro hru si hráči rozdají několik karet s předměty pokroku civilizace a karty primitivních symbolů společně s žetony základních vlastností. V každém kole hry jsou hráči rozdělení na cestovatele a členy národa Onkilonů, kteří se snaží odhalit, jaký předmět se snaží cestovatel představit a vysvětlit - beze slov. Má k tomu karty jednoduchých symbolů, které drží právě v ruce, a několik žetonů vlastností. Podle úspěšnosti určení správného předmětu, získavají různé body Onkiloni a cestovatel. Za špatnou volbu může ale také body ztratit! Záleží i na cestovateli, jak hodně se rozhodne riskovat na úspěšnost svého vysvětlení.

Cestovatel může napovědět domorodcům, jak snadné je pochopení předmětu použitím speciálního žetonu "Jasné jako den/Temné jako noc". Ten, kdo získá během hry nejvíce žetonů, vyhrává.

TIP! Pokud hraje více než 6 lidí najednou, rozdělte se do dvojic nebo skupinek a hrajte vždy jako skupinka za jednu figurku.

Co se stane, když zabloudí cestoval do divočiny daleko na severu mezi bytosti mimo moderní civilizaci? Docházejí mu zásoby a doléhá na něho únava, ale on se přesto musí vzchopit a přesvědčit domorodce, kteří mu nerozumějí, že nepřijel ve zlém a musí s nimi směnit své "poklady" za životně nezbytné zásoby. I když jazyku domorodců nerozumí, z posledních sil musí vysvětlit, co nabízí, aby mohl přežít... a o tom právě je společenská hra HATLA MATLA.

Hra je inspirovaná románem Vladimíra Obručeva o záhadném ostrovu v Arktidě, který byl v minulosti v dáli několikrát spatřen polárními badateli. Při opakovaných výpravách se však nepodařilo existenci nové ostrovní země dokázat. V příběhu najde výprava bývalých vyhnanců tajuplnou zemi s bohatou vegetací, rostoucí uprostřed ledových pustin na obrovském kráteru dosud nevyhaslé sopky. Ten je obydlen nejen pravěkými zvířaty, ale i lidmi národa Onkilonů, žijících na úrovni člověka doby kamenné...

Co hra nabízí:

 • Skvělá pro rozvoj improvizace, komunikace a intuice
 • Párty hra až pro 6 lidí
 • Více lidí může hrát po skupinkách
 • Bourá komunikační bariéry mezi lidmi (a národy)

Hráči a čas

Věk: 12+

Počet hráčů: 2-6

Doba hry: 45 min

Obsah balení

 • 91 ks karet se symboly
 • 49 ks karet pokroku
 • 36 ks hranatých žetonů hlasování
 • 18 ks žetonů se symboly vlastností
 • 6 ks barevných figurek
 • 1 ks žeton Jasno/Zatemněno
 • 1 ks hrací deska - počítadlo vítězných bodů
 • 1 ks karta nápovědy
 • 1 ks český návod ke hře, 1 ks slovenský návod ke hře

Další parametry

Rozměry: 27 x 20 x 6,5 cm

Materiál: karton, plast

Doplňkové parametry

Kategorie: Slova a vyprávění
Hmotnost: 0.6 kg
Co rozvíjí: Komunikace a řeč
Věk: 12 a více
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Firma Alexander již 30 let vyvíjí a vyrábí zejména vzdělávací hry pro předškolní a mladší školní děti rozvíjející logické myšlení, všeobecné znalosti a dovednosti; poměrně široce se zabývá matematickou a čtenářskou gramotností. Jejich produkce patří mezi levnější na trhu, má však nesporný vzdělávací potenciál a nachází využití nejen v domácnostech, ale i ve školách a logopedických poradnách. Kromě vzdělávacích her pro děti najdeme v produkci firmy Alexander také tituly pro dospělé, konkrétně hry se slovy či znalostmi, a nejnověji také stavebnice.