Milí zákazníci, ve dnech 27.-30.6. není možné z provozních důvodů objednávat. V červenci (před)objednávání opět spustíme a balíčky začneme odesílat opět pravidelně od 11.7. Děkujeme za pochopení a přejeme krásné a hravé prázdniny!

Pexi | Hatla Matla

Kód: PX0008
425 Kč 351 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
8.7.2022
Možnosti doručení

Desková párty hra, při které se dorozumíváte hatlamatilkou. || Věk 12+

Detailní informace

Detailní popis produktu

Společenská komunikační párty hra pro 3 až 6 hráčů od 12 let.

Jak to říci hatla-matilkou? Odhal správný předmět na základě jednoduchých indicií. Sázej na úspěšnost a získávej kladné vítězné body. Jednoduchá pravidla - hrajete za chvilku. Hra je výborná pro vyzkoušení a trénink komunikačních schopností a umění improvizace. Je neocenitelná při bourání bariér mezi lidmi i národy, a nezbytná pro každého, kdo se chce dobře pobavit.

Jednoduchá pravidla hry se vejdou na jeden list A4, díky kterým se můžete pustit do hry v roli cestovatele nebo domorodce během chvíle.

O hře

Pro hru si hráči rozdají několik karet s předměty pokroku civilizace a karty primitivních symbolů společně s žetony základních vlastností. V každém kole hry jsou hráči rozdělení na cestovatele a členy národa Onkilonů, kteří se snaží odhalit, jaký předmět se snaží cestovatel představit a vysvětlit - beze slov. Má k tomu karty jednoduchých symbolů, které drží právě v ruce, a několik žetonů vlastností. Podle úspěšnosti určení správného předmětu, získavají různé body Onkiloni a cestovatel. Za špatnou volbu může ale také body ztratit! Záleží i na cestovateli, jak hodně se rozhodne riskovat na úspěšnost svého vysvětlení.

Cestovatel může napovědět domorodcům, jak snadné je pochopení předmětu použitím speciálního žetonu "Jasné jako den/Temné jako noc". Ten, kdo získá během hry nejvíce žetonů, vyhrává.

TIP! Pokud hraje více než 6 lidí najednou, rozdělte se do dvojic nebo skupinek a hrajte vždy jako skupinka za jednu figurku.

Co se stane, když zabloudí cestoval do divočiny daleko na severu mezi bytosti mimo moderní civilizaci? Docházejí mu zásoby a doléhá na něho únava, ale on se přesto musí vzchopit a přesvědčit domorodce, kteří mu nerozumějí, že nepřijel ve zlém a musí s nimi směnit své "poklady" za životně nezbytné zásoby. I když jazyku domorodců nerozumí, z posledních sil musí vysvětlit, co nabízí, aby mohl přežít... a o tom právě je společenská hra HATLA MATLA.

Hra je inspirovaná románem Vladimíra Obručeva o záhadném ostrovu v Arktidě, který byl v minulosti v dáli několikrát spatřen polárními badateli. Při opakovaných výpravách se však nepodařilo existenci nové ostrovní země dokázat. V příběhu najde výprava bývalých vyhnanců tajuplnou zemi s bohatou vegetací, rostoucí uprostřed ledových pustin na obrovském kráteru dosud nevyhaslé sopky. Ten je obydlen nejen pravěkými zvířaty, ale i lidmi národa Onkilonů, žijících na úrovni člověka doby kamenné...

Co hra nabízí:

 • Skvělá pro rozvoj improvizace, komunikace a intuice
 • Párty hra až pro 6 lidí
 • Více lidí může hrát po skupinkách
 • Bourá komunikační bariéry mezi lidmi (a národy)

Hráči a čas

Věk: 12+

Počet hráčů: 2-6

Doba hry: 45 min

Obsah balení

 • 91 ks karet se symboly
 • 49 ks karet pokroku
 • 36 ks hranatých žetonů hlasování
 • 18 ks žetonů se symboly vlastností
 • 6 ks barevných figurek
 • 1 ks žeton Jasno/Zatemněno
 • 1 ks hrací deska - počítadlo vítězných bodů
 • 1 ks karta nápovědy
 • 1 ks český návod ke hře, 1 ks slovenský návod ke hře

Další parametry

Rozměry: 27 x 20 x 6,5 cm

Materiál: karton, plast

Doplňkové parametry

Kategorie: Slova a vyprávění
Hmotnost: 0.6 kg
Co rozvíjí: Komunikace a řeč
Věk: 12 a více

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Firma Alexander již 30 let vyvíjí a vyrábí zejména vzdělávací hry pro předškolní a mladší školní děti rozvíjející logické myšlení, všeobecné znalosti a dovednosti; poměrně široce se zabývá matematickou a čtenářskou gramotností. Jejich produkce patří mezi levnější na trhu, má však nesporný vzdělávací potenciál a nachází využití nejen v domácnostech, ale i ve školách a logopedických poradnách. Kromě vzdělávacích her pro děti najdeme v produkci firmy Alexander také tituly pro dospělé, konkrétně hry se slovy či znalostmi, a nejnověji také stavebnice.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení