Balíčky odesíláme pravidelně, a to minimálně 3x týdně. | MÁME NOVOU PRODEJNU! Navštivte nás ve Fulneku na náměstí.

Alexander | Bezpečně na kole - Řidičský průkaz

Kód: A1815
389 Kč 321 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
Položka byla vyprodána…

Stolní hra o pravidlech silničního provozu. Sbírejte pokuty nebo odměny a učte se pravidla. || Věk 7+

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hra je skvělou zábavou s dopravní tématikou, založenou na vzrušující rivalitě. Současně je však výbornou příležitostí k úvodnímu seznámení s pravidly silničního provozu.Dospělí si zopakují, co by měli o dopravě vědět, a dokonce často zjistí, že se ne vždy chovají správně! Sbírejte pokuty nebo odměny a učte se pravidla. Víte, kdy můžete jezdit po chodníku a kdy je bicykl silnější než kamion? Každý hráč se při pohybu po hrací ploše seznamuje s významem dopravních značek a pravidly jízdy (přitom se učí na vlastních chybách). Bohaté příslušenství, používané v této hře, zaručuje zajímavé a atraktivní spojení učení se zábavou! Opakované hraní hry zajistí zlepšení znalostí o silniční dopravě a zvýšení jistoty malých cyklistů při pohybu v silničním provozu.

Princip hry

V I. etapě musí každý z hráčů získat 8 různých dopravních značek (podle rozdané Hrací karty). Pro nasbírání všech 8 dopravních značek je nutné mít znalosti o dopravních značkách. Hra začíná na vnější dráze složené z políček (dopravních značek), umístěných kolem desky. Hráč hodí vždy hrací a barevnou kostkou a posune svou figurku po směru hodinových ručiček. Barevná kostka zvyšuje možnosti pohybů hráče a tím také šance na rychlejší získání potřebných značek. Zastaví-li se hráč na políčku se značkou, musí povědět, k jaké skupině značek patří (např. k výstražným značkám) a co znamená (např. Křižovatka). Pokud je odpověď špatná, hráč nic nezískává a na řadě je další hráč. Pokud je odpověď správná, hráč získává z krabičky stejnou značku, kterou si odloží na svou hrací kartu. Hráč po získání všech značek, které má na své kartě, ukončuje I. etapu. a přenese se z políčka, na kterém získal poslední, osmou značku, na šedé pole s červeným trojúhelníkem, které je nejblíže po pravé straně hráče a které zahajuje trasu II. etapy.

II. etapa: Při II. etapě hry se účastníci seznámí s pravidly silničního provozu a osvojují si význam dopravních značek. Je důležité se vždy pohybovat podle silničního značení. Pro hráče jsou závazné značky umístěné po pravé straně silnice a jeho směru pohybu. Hráč, který v II. etapě pojede v rozporu s předpisy a bude při tom přistižen jedním z hráčů, obdrží POKUTU. Každý musí zvolit trasu tak, aby co nejrychleji rozvezl 3 odměny, které má na své Hrací kartě pro každého ze svých přátel, ale musí při tom získat alespoň 3 Karty otázek a odpovědí. Vyhrává hráč, který jako první nashromáždí (v libovolném pořadí) 3 karty Otázek a Odpovědí a rozmístí na desce všechny 3 odměny.

Hráči a čas

Věk: 7+

Počet hráčů: 2 až 4

Doba hry: 30 min

Obsah balení

  • hrací deska
  • 4 ks barevné figurky 4 ks
  • 32 ks žetony dopravní značky
  • 4 ks herní karty hodnocení
  • 55 ks karty Otázek a Odpovědí
  • hrací kostka, barevná kostka, přesýpací hodiny
  • český návod ke hře
  • 12 ks červených žetonů pokut
  • 12 ks zelených žetonů odměn

Další parametry

Rozměry balení: 26 x 25 x 6 cm

Materiál: karton

Doplňkové parametry

Kategorie: Znalostní hry
Hmotnost: 0.6 kg
Co rozvíjí: Soustředění, Znalost
Věk: 7, 8, 9, 10, 11, 12 a více
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Firma Alexander již 30 let vyvíjí a vyrábí zejména vzdělávací hry pro předškolní a mladší školní děti rozvíjející logické myšlení, všeobecné znalosti a dovednosti; poměrně široce se zabývá matematickou a čtenářskou gramotností. Jejich produkce patří mezi levnější na trhu, má však nesporný vzdělávací potenciál a nachází využití nejen v domácnostech, ale i ve školách a logopedických poradnách. Kromě vzdělávacích her pro děti najdeme v produkci firmy Alexander také tituly pro dospělé, konkrétně hry se slovy či znalostmi, a nejnověji také stavebnice.