Albi | Istanbul

Kód: C33
Značka: Albi
889 Kč 735 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…
Obchodnická desková hra

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hra vás zavede, jak název napovídá, do města Istanbul, konkrétně do čtvrti s bazarem. Budete představovat kupce, kteří se svými pomocníky nakupují a prodávají zboží, a především si obstarávají rubíny. Zvítězí totiž ten, kdo získá určité množství rubínů nejdříve. Herní plán sestavíte na začátku hry a záleží jen na vás, jak bude vypadat. I proto je každá hra trochu jiná. Jednotlivé dílky představují určitá místa v bazaru. Zde mohou hráči vykonávat akce. Po herním plánu se pohybují kupci společně s pomocníky. Přitom pomocníky zanechává hráč na různých místech, aby na nich plnili úkoly (nakupovali zboží, prodávali ho, vysvobodili člena rodiny z policejní stanice, navštívili mešitu, zastavili se v čajovně). Následně je musí zase vyzvedávat, aby mohli vykonávat další úkoly. Hráči musí dobře plánovat své jednotlivé kroky, aby využívali akce co nejefektivněji.

Hra je rychlá, bez čekacích prodlev mezi tahy hráčů, přesto dává výhodu strategicky smýšlejícím hráčům. V oblibě ji mají jak pravidelní hráči složitých her, tak hrami téměř neposkvrnění.

Vítěz Spiel des Jahres 2014 – kategorie Pro znalce.

Pravidla a recenze

PRAVIDLA

RECENZE

Hráči a čas

Věk: 10+

Počet hráčů: 2 až 5

Doba hry: 45 min

Obsah balení

  • Viz Pravidla

Další parametry

Rozměry balení: 30 x 20 x 6 cm

Materiál: karton, dřevo

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Společnost Albi již více než 20 let přináší na pulty českých obchodů deskové hry všeho druhu a mnoha rodinám tak svými produkty zpestřuje trávení volných chvil, ať už při dlouhých zimních večerech, nebo v létě na cestách. Součástí portfolia jsou také knihy s kouzelnou tužkou řady Kouzelné čtení, jejichž počty se neustále rozšiřují o nové zajímavé tituly, a také řada vzdělávacích her Kvído.